Zwierzolubni

" Cztery łapy " :

Adopcja wirtualna psa :

Zbiórka  karmy :

Zwierzolubni  ogłaszają kolejną akcję zbiórki karmy suchej i mokrej. Zbieramy do dnia 18 czerwca karmę suchą i mokrą, makaron i ryż. Oprócz jedzenia psiakom w schronisku przydałyby się takie rzeczy: duże garnki z pokrywką, drewniane łyżki, cedzaki, koce, ręczniki, duże worki na śmieci. Podsumowanie akcji 23 czerwca. Ciekawe, która grupa będzie najhojniejsza? A może tym razem personel okaże się najbardziej czuły na los bezdomnych zwierząt? Na półpiętrze wisi 6 kartek  z wyszczególnieniem grup: I, II,III, IV, V, VI i osobna kartka z napisem „Personel”. Za przyniesione dary pani Jola Z. będzie naklejała znaczki na kartkach poszczególnych grup. Łatwo będzie można policzyć punkty. Schronisko obiecało miłe upominki dla zwycięskiej grupy. Konkurs trwa od piątku 30.05.14r.

OGŁOSZENIE WYNIKÓW

Zgodnie z zapowiedzią w dniu 23 czerwca 2014r. odbyło się rozstrzygnięcie wyników konkursu zbiórki dla Psitula. Mimo krótkiego okresu zbiórki , dary były imponujące.    Kiedy w środę 18 czerwca Pracownik schroniska podjechał pod przedszkole, by zabrać dary, zadziwił się ich ilością i różnorodnością. Jak zwykle na naszych rodziców i nasze kochane dzieciaczki można było liczyć. Każdego dnia dzieci przynosiły karmę mokrą i suchą, makarony, ryże, ręczniki, kocyki, łyżki do mieszania w wielkich garach schroniskowych, smycze i miski. Pilnowały, by znaczek został naklejony na odpowiednią planszę z symbolem grupy. W grupach popołudniowych dary były podpisywane, by kolejnego dnia rano koordynator akcji mógł zaznaczyć punkty. Dzieci liczyły punkty, z niepokojem obserwując planszę z napisem „Personel’, gdzie odnotowany był największy wzrost liczby punktów. W rezultacie szala zwycięstwa przechyliła się na grupę I „Żabki” i to ta grupa otrzymała Dyplom Zwierzolubnych. Zresztą nie tylko grupa, ale każdy uczestnik akcji z każdej grupy otrzymał dyplom i upominek od Psitula. Zbliżający się czas wakacji to kolejny trudny okres dla schroniska. Wielu bezdusznych ludzi będzie pozbywać się swoich zwierząt, żeby nie zakłócały im planowanych wyjazdów. Przybędzie więc lokatorów w schronisku, zatem nasza pomoc jest bardzo potrzebna. Raz jeszcze dziękuję w imieniu schroniska dla zwierząt Psitulmnie w Zabrzu , czworonożnych przyjaciół oraz swoim własnym za wielkie serce i hojne dary.

Koordynator Zwierzolubnych –Jola Zimnawoda