Aktualności

          • Podziękowanie

          • Drodzy Rodzice, Dzieci i Przyjaciele naszego przedszkola!

            Składamy ogromne podziękowania za Waszą obecność, wspaniałą energię i zaangażowanie w organizację tegorocznego Festynu Rodzinnego.
            Dzięki Waszej pomocy, upieczonym ciastom, wsparciu technicznemu i przede wszystkim – niesamowitej atmosferze, ten dzień był wyjątkowy i pełen uśmiechu!

            Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten czas razem, bawiąc się i integrując jako jedna wielka przedszkolna rodzina.

            🎬 Przeżyjmy to jeszcze raz!

            Dla tych, którzy chcą powspominać te piękne chwile (lub zobaczyć, co działo się w trakcie zabawy), przygotowaliśmy krótką relację wideo.

            👇 Kliknij w poniższy link, aby obejrzeć filmik z festynu na naszym przedszkolnym Facebooku:

            Film z Festynu Rodzinnego (na Facebooku)

          • Warsztaty z suchym lodem

          • W dniu 27.05 (środa) w naszym przedszkolu
            odbędą się warsztaty z suchym lodem.

            Podczas zajęć dzieci będą miały okazję zobaczyć
            niezwykłe doświadczenia, obserwować ciekawe zjawiska
            i w bezpieczny sposób odkrywać świat nauki.
            Warsztaty będą dla przedszkolaków świetną okazją do rozwijania
            ciekawości.

          • Zabrze czyta Małemu Misiowi

          • Dziś nasze przedszkole wzięło udział w konkursie literackim zorganizowanym
            w ramach projektu edukacyjnego „Zabrze czyta Małemu Misiowi”.

            Tym razem dzieci przeniosły się do świata „Przygód Misia Uszatka”
            i zmierzyły się z różnymi zadaniami. Był na przykład labirynt, krzyżówka czy dodawanie.

            Nasze przedszkole reprezentowali Aleksander Chojnacki oraz Karolina Drzymała z grupy Pszczółki. 

            Dzieci świetnie poradziły sobie z przygotowanymi wyzwaniami i z dużym zaangażowaniem
            pracowały podczas konkursu.

            W ramach projektu powstała także wyjątkowa książka o przygodach
            naszego przedszkolnego misia Pandusia w Krainie Ekologii.

            Tekst przygotowała nauczycielka pani Anna Iszczyłowicz, a dzieci
            stworzyły do niego piękne ilustracje, pełne kolorów, pomysłów i dziecięcej wyobraźni.

            Z ogromną radością informujemy, że pani Anna Iszczyłowicz zajęła I miejsce.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom i cieszymy się, że literatura może być tak pięknym
            początkiem do rozmów, zabawy, tworzenia i wspólnego odkrywania świata.

          • Ogłoszenie wyników IX Rodzinnego Konkursu Fotograficznego

          • Ogłoszenie wyników IX Rodzinnego Konkursu Fotograficznego„Zabrze – moja mała ojczyzna” pod hasłem „Mój pluszak zwiedza miasto”

            Z radością ogłaszamy wyniki IX Rodzinnego Konkursu Fotograficznego. W konkursie wpłynęło bardzo dużo pięknych, pomysłowych i kreatywnych prac, za które serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

            Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce – Blanka Parzentny, Przedszkole nr 39

            II miejsce – Filip Drobisz, Przedszkole nr 8 oraz Jan Magiera, Przedszkole nr 38

             III miejsce – Waleria Jankowska, Przedszkole nr 8 i Olaf Pędzich, Przedszkole nr 8

            Jury konkursowe postanowiło również przyznać wyróżnienia za wyjątkową pomysłowość, kreatywność oraz ciekawe ujęcie tematu konkursu.

            Wyróżnienia otrzymują:

            - Antoni Wykrętowicz, Przedszkole nr 3

            - Aleksander Mellen, Przedszkole nr 16

            - Wiktor Pawłowski, Przedszkole nr 8

            - Wiktoria Widuch, Przedszkole nr 35

            - Karolina Drzymała, Przedszkole nr 8

            - Inga Terlikowska, ZSP nr 6

            - Zuzanna Protaś, Przedszkole nr 8

            - Julia Ulatowska, Przedszkole nr 6

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu. Dziękujemy dzieciom i ich rodzinom za zaangażowanie, wspólną zabawę i piękne pokazanie naszego miasta oczami najmłodszych.

            Uroczyste rozdanie nagród odbędzie się 9 czerwca o godzinie 16.00 w naszym przedszkolu.

            Zapraszamy!

             

             

          • Dzień Optymizmu

          • W poniedziałek 11 maja nasze przedszkole
            zamieni się w magiczne, turkusowe głębiny!
            Z okazji Dnia Optymizmu zanurzymy się
            w oceanie emocji i wspólnej zabawy.

            Serdecznie zachęcamy, aby tego dnia dzieci przebrały się
            za mieszkańców mórz i oceanów – syrenki, rybki czy
            marynarzy – pamiętając o tegorocznym
            kolorze przewodnim, czyli radosnym turkusie.

            Zostawmy smutki na brzegu i wspólnie
            wskoczmy w morze uśmiechu!

          • Udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym

          • Z ogromną radością chcemy pochwalić się udziałem Mai Wroneckiej z grupy Żółwiki w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Polska oczami dziecięcej wyobraźni”.

            Przez kilka dni Maja z wielkim skupieniem, zaangażowaniem i sercem przygotowywała swoją pracę pod czujnym okiem Pani Magdaleny Szwanke.

            Udział w ogólnopolskim konkursie był dla niej wyjątkowym doświadczeniem i okazją do pokazania swojej kreatywności oraz dziecięcej wyobraźni.

            Jesteśmy dumni z jej wytrwałości, poświęconego czasu i chęci do działania.

            Gratulujemy pięknej pracy przedstawiającej nasz wspaniały kraj.

            Brawo, Maju!

          • Konkurs gwary śląskiej

          • Dziś przedstawiciele grupy Pszczółki wzięli udział w konkursie gwary śląskiej

            „Jo żech je bajtel ze Ślonska”.

            Nasze przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały utwór „Leń” Jana Brzechwy w wersji śląskiej.

            Przygotowywały się pod opieką Pani Doroty Galon.

            Dzieci wróciły z konkursu z dyplomami, nagrodami i ogromną radością z występu.

            To była wspaniała okazja do pielęgnowania śląskiej tradycji i pokazania, że gwara wciąż jest bliska najmłodszym.

            Brawo Pszczółki!

          • Warsztaty z pierwszej pomocy

          • 29 kwietnia w naszym przedszkolu odbędą
            się warsztaty z pierwszej pomocy przeprowadzone
            przez ratownika medycznego.

            Dzieci będą miały okazję poznać podstawowe
            zasady udzielania pomocy oraz dowiedzieć się, jak
            należy zachować się w sytuacjach zagrożenia.