24 Dni do Świąt Bożego Narodzenia

W listopadzie 2012 roku Trzy grupy z naszego przedszkola - "Żabki", "Wesołe nutki" i "Krasnoludki" rozpoczęły projekt o świętach Bożego Narodzenia. Współpracowaliśmy z przedszkolami, szkołami z Litwy, Austrii, Estonii, Niemiec, Grecji, Francji, Turcji i Bułgarii. Celem projektu było dzielenie się zwyczajami, tradycjami związanymi z świętami. Każda grupa stworzyła kalendarz adwentowy, który wysłała do dzieci z innego kraju. Grupa „Wesołe nutki” wysłała swój kalendarz do Grecji, a miała otrzymać z Austrii, „Żabki” wysyłały kalendarz do Niemiec, a otrzymały z Francji, „Krasnoludki” swój wysłały na Litwę a otrzymały z Estonii.

Kalendarz z Estonii.

Kalendarz "Krasnoludków" wysłany na Litwę

Kalendarz "Żabek" wysłany do Niemiec.

Projekt ten pomógł nam poznawać nie tylko zwyczaje związane z świętami Bożego Narodzenia w innych krajach, ale również wymienialiśmy się przepisami na świąteczne łakocie, poznawaliśmy kolędy, a co najważniejsze – „MAMY NOWYCH PRZYJACIÓŁ”.

Grażyna Kobylińska

Agata Jasny