Piosenki - playlista | 30.03 - Aplikacje na telefon | 30.03 - Liczby - Numbers | 30.03 - Muzzy in Gondoland | 30.03 - Spring - Wiosna | 6.04 - Easter - Wielkanoc | 8.04 - W domu - at home | 14.04 - Pojazdy | 20.04 - Farm animals | 27.04 - Clothes - Ubrania | 4.05 - Części ciała | 11.05 - Weather - pogoda | 13.05 - Pets - zwierzątka domowe | 18.05 - Pogoda - powtórka | 21.05 - FEELINGS and EMOTIONS/uczucia i emocje | 25.05 - Nazwy członków rodziny/ Family, Dzień Mamy | 28.05 - Food/Jedzenie. | 1.06 - Zwierzęta w zoo (1) | 4.06 - Zwierzęta w zoo (2) | 8.06 - Alfabet | 12.06 - Pogoda, ubrania, środki transportu, zwierzęta w ogrodzie | 15.06 - Gry i zabawy online | 22.06 - Holidays (1) | 25.06 - Holidays (2) | 29.06 - Holidays (3)

21.05 - FEELINGS and EMOTIONS/uczucia i emocje

Piosenka powitalna (1):

Piosenka powitalna (2):

Piosenka: How are you today?

Utrwalenie piosenki: If you're happy:

Wprowadzenie słownictwa:
happy - szczęśliwy
sad - smutny
angry - zły
scared - przestraszony
surprised - zaskoczony
silly - niemądry
sleepy - śpiący

Emotions song for kids

Kolejna zabawa polega na wykonywaniu różnych min o których mowa w piosence. Melodia doskonale znana dzieciom, gdyż jest to inna wersja „Hokey, Pokey”.  W trakcie zabawy możemy zakrywać i odkrywać dłońmi twarz, prezentując kolejno miny wesołą, smutną, złą, przestraszoną, zdziwioną, niemądrą.

ZABAWY
1. Rysowanie na plecach
Świetna zabawa relaksacyjna, lubiana przez wszystkie dzieci nawet maluszki. Rysujemy na plecach buzie, smutną, wesołą, złą, przestraszoną itd. Dziecko musi odgadnąć, jaką minę narysował nauczyciel. W starszych grupach dzieci mogą zadawać sobie zagadki w parach.

2. Zabawa z butelką
Ilustracje przedstawiające różne emocje układamy w kole. W środku leży butelka, którą dzieci kolejno kręcą. Zadanie polega na tym, aby zaprezentować pozostałym taką minę, jaką wskazała szyjka butelki.

3. Zabawa z lizakami
Dla każdego dziecka przygotowujemy „lizaki” przedstawiające różne miny. Nauczyciel zwraca się do dzieci z poleceniem: Make a happy face… wszystkie dzieci wyszukują odpowiednią buzię i przykładają ją do swojej twarzy.

4. Wyścigi
Dzieci ustawiają się w dwóch drużynach. Przed każdą grupą leżą karty obrazkowe przedstawiające różne emocje. Nauczyciel wydaje polecenie, którą kartę należy przynieść. Punkt zdobywa ten zespół, który jako pierwszy przyniesie odpowiednią kartę. Na zakończenie sumujemy punkty i wyłaniamy zwycięzcę.

5. Co powiedziałam.
Jedno dziecko stoi w dużej odległości od nauczyciela np. na drugim końcu sali. Nauczyciel bardzo cicho wypowiada słowa związane z emocjami np. sad. Dziecko musi powtórzyć jakie słowo powiedział nauczyciel.

Piosenka pożegnalna (1):

Piosenka pożegnalna (2):