Piosenki - playlista | 30.03 - Aplikacje na telefon | 30.03 - Liczby - Numbers | 30.03 - Muzzy in Gondoland | 30.03 - Spring - Wiosna | 6.04 - Easter - Wielkanoc | 8.04 - W domu - at home | 14.04 - Pojazdy | 20.04 - Farm animals | 27.04 - Clothes - Ubrania | 4.05 - Części ciała | 11.05 - Weather - pogoda | 13.05 - Pets - zwierzątka domowe | 18.05 - Pogoda - powtórka | 21.05 - FEELINGS and EMOTIONS/uczucia i emocje | 25.05 - Nazwy członków rodziny/ Family, Dzień Mamy | 28.05 - Food/Jedzenie. | 1.06 - Zwierzęta w zoo (1) | 4.06 - Zwierzęta w zoo (2) | 8.06 - Alfabet | 12.06 - Pogoda, ubrania, środki transportu, zwierzęta w ogrodzie | 15.06 - Gry i zabawy online | 22.06 - Holidays (1) | 25.06 - Holidays (2) | 29.06 - Holidays (3)

4.06 - Zwierzęta w zoo (2)

Piosenka powitalna (1):
Piosenka powitalna (2):

Gry i zabawy językowe – utrwalenie nazw zwierząt mieszkających w zoo.
1)    Król zwierząt – jedno dziecko zostaje Królem Zwierząt. Pozostałe otrzymują kartoniki z numerami i rysunkami zwierząt. Na hasło dzieci rozbiegają się po sali
i chowają się. Król wywołuje jakiś numer. Wywołane dziecko odzywa się głosem zwierzęcia, którego rysunek dostało. Król musi odgadnąć, co to za zwierzę. Jeżeli król zgadnie – dziecko wychodzi z kryjówki i zostaje królem, jeśli nie, król woła nowy numer.
2)    Głowa węża - jedno dziecko jest wężem (możemy przygotować opaskę z podobizną węza) i prowadzi korowód. Wybrane dziecko wymyśla krok taneczny, a pozostałe go naśladują. Kolejno przekazujemy opaskę różnym dzieciom, tak aby każdy miał okazję coś zaprezentować.
3)    Wyścigi – ustawiamy dzieci w dwie drużyny. Przed każdą drużyną ustawiamy zestaw obrazków przedstawiających różne zwierzęta. Nauczyciel wymawia nazwę zwierzęcia, a dzieci kolejno podbiegają do zestawu obrazków swojej drużyny. Punkt zdobywa to dziecko, które jako pierwsze wskaże poprawnie właściwy obrazek.
4)    Sleeping Elephant – jedno dziecko zostaje słoniątkiem, które śpi na środku sali, zaś pozostałe dzieci rozbrykanymi małpkami. Kiedy słoń zasypia, małpki mają za zadanie podkradać się do niego tak, aby go nie obudzić. Jeżeli osoba będąca słoniem coś usłyszy wskazuje palcem w kierunku skąd pochodził szelest. Wskazane dziecko musi cofnąć się na linię startu.
5)    Zabawy z rymowanką - polecam wykorzystać poniższą rymowankę do zabawy z dziećmi jak również utrwalenia słownictwa. Możemy użyć  wierszyk jako wyliczankę; dzieci wyliczają wśród obrazków i mówią co się znajduje na obrazku, na który wypadły ostatnie słowa. Dzieci mogą wyliczać między sobą przy wyborze dziecka rozpoczynającego zabawę.

Eenie meenie miney moe
Catch a tiger by the toe
If he hollers let him go
Eenie meenie miney moe
Nauka piosenki „The Penguin Dance”:
Penguins attention! Penguins begin!
Have you ever seen  a penguin dancing here?

Right flipper!

Penguins attention! Penguins begin!
Right flipper! Left flipper!

Penguins attention! Penguins begin!
Right flipper! Left flipper! Feet!

Penguins attention! Penguins begin!
Right flipper! Left flipper! Feet and Turn around!
When you look at me a penguin you will see!

Penguins attention!  Penguins dismissed!

Piosenka pożegnalna (1):

Piosenka pożegnalna (2):